Michał tel. 518-167-941         pewnaposadzka@hotmail.com       
  Fach w profesjonalnych rękach

ADVERNET jako generalny wykonawca

W ciągu 1,5 roku wybudowane zostały od podstaw dwa budynki wielorodzinne, w którym zostały zastosowane nowe technologie, połączone w taki sposób, że jest jednym z 2 obiektów w Polsce, w którym zastosowano pompy ciepła i ogrzewanie sufitowe.

We wrześniu 2016r. zaczęto przeprowadzać prace przygotowawcze, ściąganie humusu oraz karczowanie terenu, a prace ziemne rozpoczęły się wraz z początkiem października 2016r. i trwały do listopada 2016r.z powodu trudnych warunków gruntowych. W wykopach często zbierała się woda dlatego zastosowano system odwadniający wykop, składający się z 200 igłofiltrów wyprowadzających wodę z wykopu.

Na początku grudnia 2016r. zaczęto przygotowywać wykop pod płytę fundamentową. Po wcześniejszym zagęszczeniu wykopu, firma ADVERNET licząca wówczas 8 pracowników układała podkład z chudego betonu klasy B25 W8 oraz szalunki, by 2 tygodnie później zacząć układać zbrojenie pod płytę o wymiarach 40,4mx13,3m liczącą niemal 600m2. W celu wykonania płyty zużyto około 45 ton stali zbrojeniowej, a płyta została wylana z zaprawy betonowej C30. Płyta cała została zaizolowana 2x dysperbitem.

 

ADVERNET
ADVERNET
ADVERNET

 

W styczniu 2017r. zostały wykonane żelbetowe ściany piwnic, za pomocą pełnych szalunków RASTO, TAKKO firmy Szalunki Pietrucha. Przygotowane zbrojenie zostało zalane betonem wodoszczelnym B25 W8. Beton ten cechuje się wysoką odpornością na przepuszczanie wody. Beton wodoszczelny powinien charakteryzować się więc możliwie małą ilością porów kapilarnych w strukturze. Wodoszczelność betonu zapewni spory pakiet korzyści na przestrzeni czasu, podczas eksploatacji budynku. Wspólnie z izolacjami mas bitumicznych zapewni szczelność budynku i brak podciągania kapilarnego wody w przypadku uszkodzenia standardowej hydroizolacji i zabezpieczy stal zbrojeniową w konstrukcji przed korozją, co w rezultacie przedłuża użyteczność obiektu o kilka dekad. W budynku jako izolację cieplną ścian piwnicy zastosowano styropian Aqua o grubości 15 cm.

Na początku lutego w budynku położono płyty stropowe, uzyskując stan „0”. Przystąpiono do murowania ścian nośnych parteru z Silki YTONG 24 cm przez ekipę wykwalifikowanych murarzy, którym wznoszenie ścian kondygnacji zajęło 8 dni. W budynku jako instalację zastosowano system grzewczy płyt stropowych Dennert DX-Therm, sprowadzone z Niemiec. Innowacyjnością systemu jest to, że działa jako ogrzewanie sufitowe i wentylacja, więc w zimie grzeją, w lecie chłodzą. Jest to pierwszy budynek wielorodzinny w Polsce, w którym zastosowano tą technologię. Działają na zasadzie promieniowania cieplnego - jak promienie słoneczne – z góry. Promieniowanie cieplne przekazuje temperaturę za pomocą fal elektromagnetycznych. W ten sposób działają stropy DX-Therm. Powietrze w pomieszczeniu ogrzewane jest tylko w niewielkim stopniu, za to niezwykle równomiernie. Promieniowanie cieplne zostaje uwolnione w wyniku kontaktu z przedmiotami czy ścianami. Ciepło otrzymane w ten sposób przypomina ciepłe promienie słoneczne, które jest odczuwalne na skórze. Zaletą systemu jest to, że temperaturę możemy obniżać o 2-3 stopnie Celsjusza. Ponieważ nie dochodzi do cyrkulacji powierza, we wdychanym powietrzu znajduje się mniej cząsteczek kurzu. Ponadto wilgotność w pomieszczeniach utrzymuje się na wysokim poziomie.

Stropy DX-Therm w połączeniu z pompą ciepła można stosować do regulacji temperatury całej powierzchni. Energa cieplna zgromadzana w unoszącym się powietrzu wchłania , a następnie wyprowadza przez znajdujące się w stropie przewody wypełnione zimną wodą. Stropy DX-Therm firmy Dennert to inteligentny i opracowany system, który pozwala na utrzymanie niskich kosztów budowy, gwarantuje energooszczędną eksploatację oraz zapewnia przyjemną temperaturę w budynku. W obiekcie zastosowano również schody prefabrykowane oraz spoczniki balkonowe, również produkowane przez firmę Dennert.

 

ADVERNET
ADVERNET
ADVERNET

 

W maju 2017r. rozpoczęto prace związane z konstrukcją więźby dachowej na budynku nr 1 które trwały do początku sierpnia. 5 pracowników zmagało się z konstrukcją, a później ułożeniem izolacji i dachówki, a na budynku nr 2, murarze firmy ADVERNET wznosili ściany parteru i 1 piętra. Na początku lipca 2017 r. zaczęto montaż okien Schuco przez firmę Polmetr ze Szczecina.

W mieszkaniach zaczęto murowanie ścian działowych, została wmontowana instalacja elektryczna i rozpoczęto prace hydrauliczne. W sierpniu 2017r. rozpoczęto prace tynkarskie które trwały dwa miesiące, a równolegle rozpoczęto prace elewacyjne. W elewacji zastosowano materiały firmy Greinplast , pracownicy firmy ADVERNET , przeszli szkolenie nt. prawidłowego zastosowania produktów i otrzymali  certyfikat.

Po wykonaniu prac hydraulicznych i wykonania ogrzewania podłogowego na poddaszu budynku firma ADVERNET wykonała posadzkę anhydrytową w całym budynku.

Uniwersalną zaletą wylewek anhydrytowych jest to, że mogą być one stosowane zarówno jako wylewki na ogrzewanie podłogowe jak i bez ogrzewania podłogowego. Należy zaznaczyć, że posadzki anhydrytowe mogą być wykorzystane pod praktycznie każdy rodzaj okładziny, równie dobrze spiszą się pod płytkami, gresami, kamieniami czy cienkowarstwowymi wykładzinami winylowymi.  Wylewki anhydrytowe stanowią także świetny podkład nawet pod tak wymagające okładziny jak podłogi drewniane czy posadzki żywiczne. 

W listopadzie 2017r. rozpoczęto nakładanie na ściany gładzi. Prace te trwały 3 miesiące.

Równolegle na budynku nr 2 wznoszono ściany 2 pietra, na klatkach zamontowano schody i strop firmy Dennert, oraz pracownicy ADVERNET wymurowali ściany poddasza, ściany szczytowe i wykonali słupy, podciągi, wieńce i zwieńczenia ścian szczytowych. Na początku listopada 2017r. rozpoczęły się prace związane z montażem konstrukcji więźby dachowej, do połowy grudnia na budynku była już położona dachówka formy Roben Piemont Tobago. Od początku grudnia zaczęto montaż okien firmy Schuco, którą zajmowała się firma MARSEL z Goleniowa. Zakończenie prac związanych z montażem okien, zapoczątkował rozpoczęciem prac elewacyjnych na budynku która została zakończona w ołowie stycznia 2018r. wraz z nadejściem niesprzyjających warunków atmosferycznych i mrozu. Od połowy stycznia zostały rozpoczęte roboty murowe ścian działowych.

W budynku nr 1 ogrzewanie zostało wykonane na gruntowe pompy ciepła. Pompa ciepła pobiera ciepło z dolnego źródła. Najpowszechniej wykorzystywanym źródłem energii jest ciepło skumulowane w gruncie. Do pobrania energii służy gruntowy wymiennik (kolektor) pionowy lub poziomy. Głębokość oraz ilość odwiertów zależą od mocy grzewczej pompy ciepła, z reguły głębokość odwiertów  mieści się w 100 m. W wywierconych otworach umieszczane są rury z tworzywa sztucznego zagięte w kształcie litery U. Po zakończeniu prac instalacyjnych otwór jest likwidowany mieszaniną płuczki bentonitowej i urobku.

Wraz z początkiem marca 2018r. uzyskano odbiór częściowy budynku nr 1, natomiast budynku nr 2 we wrześniu 2018.

 

Galeria zdjęć

Dane teleadresowe

  • 73-210 Recz, Słowackiego 3,
    woj. zachodniopomorskie
  • Michał 518-167-941
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • http://posadzkaanhydrytowa.pl/

Oferteo.pl - Profesjonalny sprzedawca

Formularz kontaktowy